Darbuotojų paieška yra kompleksinis procesas, kuris susideda iš daugybės žingsnių - darbo skelbimų paruošimas ir talpinimas, gautų gyvenimo aprašymų analizavimas, darbo pokalbių organizavimas. Šis procesas reikalauja finansinių išteklių ir laiko. Todėl talentingų kandidatų pritraukimas ir jų lojalumo skatinimas yra ypatingai svarbus konkurencingoje darbo rinkoje.
Darbuotojų paieška yra svarbus procesas, kurį įmonės vis dažniau integruojasi. Darbuotojų paieška ir atranka gali būti daug laiko ir kitų išteklių reikalaujantis uždavinys. Tačiau šiandien įmonės turi prieigą prie pažangių technologijų, kurios gali pagerinti darbuotojų paieškos procesą. Vienas iš tokių įrankių yra dirbtinis intelektas (DI), kuris suteikia įmonėms daugiau galimybių optimizuoti darbuotojų paiešką. DI yra kompiuterinė programa arba sistema, kuri gali atlikti užduotis, kurias anksčiau galėjo atlikti tik žmogus. Tai apima algoritmus, kurie gali apdoroti, analizuoti ir suprasti didžiulius duomenų kiekius. Straipsnyje aptariama, kaip DI gali pasitarnauti darbuotojų paieškos procese.
Minkštosios kompetencijos, dažnai vadinamos asmeninėmis arba tarpasmeninėmis kompetencijomis, tampa vis svarbesnės įmonių veikloje. Šios kompetencijos apima įvairius psichologinius, emocinius ir socialinius aspektus, kurie leidžia darbuotojams efektyviau bendrauti, bendradarbiauti, sprendžiant iššūkius bei prisitaikyti prie nuolat kintančios darbo aplinkos. Personalų specialistai turi pagrindinį vaidmenį ugdant šias kompetencijas, nes jos ne tik padeda darbuotojams pasiekti aukštesnį darbo našumą, bet ir skatina įmonės sėkmę bei konkurencingumą rinkoje.
Paviršutiniška ar pasenusi darbuotojų paieškos strategija gali būti kliūtis pritraukiant ir įdarbinant naująją kartą talentingų darbuotojų. Pasitelkiant naujus ir inovatyvesnius metodus, darbuotojų paieška gali tapti sėkmingesnė, dėl didesnių galimybių atkreipti naujosios kartos dėmesį. Kintančioje darbo rinkoje, kurioje vis daugiau dėmesio skiriama darbuotojų patirties ir vertybių atitikimui, įmonės turi keisti savo požiūrį ir pritaikyti naujas strategijas bei metodus darbuotojų paieškai.
Verslas vis dažniau didina resursus, atliekant darbuotojų paiešką, ne tik dėl noro išlaikyti ar plėsti savo pajėgumus, bet ir dėl spartaus specialistų trūkumo. Atitinkami specialistai, turintys tam tikrų kompetencijų, charakterio savybių yra ypatingai vertinami šiandieninėje rinkoje, kaip galintys kurti vertę verslui. Profesionalų ar atitinkamų sugebėjimų turinčių darbuotojų paieška yra pasitelkiama, su tikslu pritraukti žmones, galinčius išlaikyti verslo kokybiškumą ar stabilumą. Tendencijos ir praktika rodo, kad išskirtinių kompetencijų turintys darbuotojai, gali atnešti verslui ne tik augimą, bet ir kitas vertinamas naudas: komandos plėtrą, pardavimų ar reputacijos augimą bei daugelį kitų. Kyla klausimas, kaip ir kodėl svarbu tinkama darbuotojų paieška ir ką tai duoda verslui?
Gyvename pasaulyje, kuriame nuolat kinta klientų ir verslo poreikiai, keičiasi vartojimo įpročiai, o aplinkoje susiduriame su dideliu informacijos ir pasiūlos kiekiu. Pardavimų mokymai ir nuolatinis kompetencijų auginimas – tai būdas įgauti naują požiūrį ir suvokimą apie vartotojus ir besikeičiančią aplinką. Pardavimai – tai sritis reikalaujanti tam tikrų asmeninių savybių, padedančių lengviau pasiekti rezultatą – įvykdyti efektyvų pardavimą, gauti papildomų naudų ir sulaukti teigiamo grįžtamojo ryšio. Straipsnyje pateikiame įgūdžius, kuriuos tobulinant galima lengviau pasiekti užsibrėžtų tikslų pardavimų srityje.
Grįžimas iš vaiko priežiūros atostogų gali sukelti sunkumų, norintiems greitai ir efektyviai įsitraukti į darbo rinką ir keliantiems klausimą - kaip susirasti pirmąjį darbą po ilgos pertraukos karjeroje? Įgūdžių praradimas, naujovių ar inovacijų nesekimas ir kitos priežastys gali lemti sudėtingesnes darbo paieškas. Straipsnyje pateikiame patarimus, kurie padės palengvinti darbo paieškos procesą bei pasiruošti sugrįžti į jūsų norimą poziciją.
Norint įsitraukti į darbo rinką reikia pasiruošti svarbų dokumentą – savo CV, kurio tikslas pritraukti, sudominti būsimąjį darbdavį ir įrodyti, kad esate galimas kandidatas pasirinktai pozicijai. Tinkamai paruoštas CV gali būti raktas į sėkmingos karjeros kelio pradžią, tad pateikiame rekomendacijas, kurios padės sukurti kokybišką pirmąjį CV.
Šiandieninėje darbo rinkoje, neturint sukauptos patirties, susirasti pirmąjį darbą tampa vis didesniu iššūkiu. Darbdaviai ypatingai vertina sukauptą patirtį, bet kyla dvejonių, kaip įgyti tikslinės patirties kandidatuojant ir įsitraukiant į darbo rinką pirmąjį kartą. Pradedant karjeros kelią vertėtų nepamiršti visumos, kuri sukurtų bendrą potencialaus darbuotojo įvaizdį, pradedant nuo jau turimų įgūdžių, laimėjimų, pasiekimų, savęs pateikimo socialiniuose tinkluose bei kitų, atrodančių nereikšmingų, bet svarbių aspektų. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kurie padėtų tinkamai pateikti save ir palengvintų pirmojo darbo paieškas.