Šaltinis: „Verslo žinios“ Publikacijos data: 2023.08.10 Nuoroda: Verslo žinios


  • Kas darbuotojams svarbiau už darbo užmokestį.
  • Įmonės galėtų lengviau pritraukti darbuotojų, bet viena klaida išaugina išlaidas personalui.
  • Adekvatus darbo efektyvumo įvertinimas per rezultatą, o ne išdirbtas valandas didina darbdavių patrauklumą.

Šaltinis: „Verslo žinios“ Publikacijos data: 2023.05.24 Nuoroda: Verslo žinios


Kuo moterys eis aukštesnes ir geriau mokamas pareigas tuo, tikėtina, ir daugiau vyrų rinksis vaiko priežiūros atostogas. Pavyzdžių, kai nuo darbo dėl to atsitraukia netgi CEO, jau yra ir, atrodo, jų tik daugės.

Šaltinis: „Verslo žinios“ Publikacijos data: 2023.04.14 Nuoroda: Verslo žinios


Šiais laikais viena didžiausių dilemų kiekvienam vadovui – kaip įmonėje užtikrinti sklandų verslo strategijos įgyvendinimą ir aukštą darbuotojų motyvaciją, įsitraukimą. Premijos – vienas būdų, tačiau kartais jos gali netgi demotyvuoti.

Šaltinis: „Kauno Diena“
Publikacijos data: 2021.11.08
Nuoroda: Kauno diena

Sąmoningas darbdavio įvaizdžio kūrimas yra ilgalaikė ir apimanti daug sričių iniciatyva. Darbdavio įvaizdis yra pasekmė to, kaip iš tikrųjų veikia organizacija, kaip vertina savo potencialius ar jau esamus darbuotojus. Kryptingam darbdavio įvaizdžio kūrimui yra reikalingas ne vienas etapas: tyrimai, unikalaus darbdavio pasiūlymo kūrimas, komunikacijos strategijos nustatymas ir kiti. Nenuostabu, kad ne visos įmonės gali skirti laiko ir resursų.

Šaltinis: „Delfi. Verslas“
Publikacijos data: 2020.05.25
Nuoroda: Delfi

Šiuo metu verslas atsiduria tarsi užburtame rate – švelnėjant karantinui, atsigaunant verslams ir užsakymams, kai kuriose įmonėse nebėra kam dirbti, mat dalis darbuotojų turi nedarbingumą dėl vaikų priežiūros. Kitose – vadovai nuogąstauja, kad, pasibaigus nedarbingumui, grįžusiems darbuotojams nebebus tiek darbo, tad gali tekti juos atleisti. Darbuotojai baiminasi, kad nutraukus nedarbingumą ir prastovas, mūsų laukia dar viena didelė atleidimų banga.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2020.05.11
Nuoroda: Kauno diena

Daugeliui abiturientų nėra lengva apsispręsti, kokį profesinį kelią rinktis. Ir tik nedidelė dalis žino, ko nori. Kaip elgtis likusiems, kaip apsispręsti, kad tai netaptų atsitiktiniu netikslingu pasirinkimu ir nemiela profesine veikla ateityje? Profesijos pasirinkimą jaunam žmogui gali lemti bent keletas faktorių. Tai ne tik asmeninės savybės, pomėgiai, motyvacija, įgytos patirtys, bet ir rinkos poreikiai, ateities perspektyvos, kokį profesijų poreikį diktuos pasaulinės tendencijos, mūsų šalies gebėjimas žengti koja kojon su pokyčiais, modernizavimu, technologijų diegimu bei investicijų pritraukimu.

Šaltinis: „Delfi. Verslas“
Publikacijos data: 2020.04.06
Nuoroda: Delfi

Anot specialistų, Covid-19 krizė sustabdė ekonomiką ir kai kurių specialybių veikla šiuo laikotarpiu tiesiog neįmanoma. Klausiame jų, kokių specialybių žmonės per šią koronos krizę pirmiausia neteks darbo ir kam kyla didžiausia rizika dėl atlyginimų sumažėjimo. Darbo paieškų specialistai atskleidžia, kaip dėl krizės keisis specialybių perspektyvos ateityje ir kuriose srityse reikės daugiausiai darbuotojų.

Šaltinis: „Delfi. Verslas“
Publikacijos data: 2020.04.05
Nuoroda: Delfi

Abiturientui renkantis būsimą specialybę reikėtų atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių, kaip jos perspektyvumas ir darbo užmokestis. Greitai keičiantis darbo rinkai, kai kurių specialybių paklausa auga labai greitai, o kitų ateityje gali ir visai nelikti. Specialistai aiškina, kokių profesijų atstovai uždirba daugiausiai ir kaip abiturientams reikėtų tinkamai išsirinkti būsimą specialybę.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2020.04.01
Nuoroda: Kauno diena

Jei anksčiau tik dalis darbo pokalbių vykdavo per atstumą, tai nuo šiol, Lietuvoje įsigaliojus karantinui, dėl viruso grėsmės ne tik darbai, bet ir pokalbiai dėl darbo vyks tik nuotoliniu būdu („Skype“, „Viber“ ar kitomis programomis). Kaip tinkamai pasiruošti pokalbiams nuotoliniu būdu? Ką svarbu įvertinti ir nepamiršti, kad pokalbis praeitų sklandžiai ir paliktumėte teigiamą įspūdį?

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2020.02.17
Nuoroda: Kauno diena

Kiekvienas iš mūsų yra baigęs mokyklą / universitetą – vieni galbūt labai seniai, kiti galbūt baigė tik dabar. Būtent antroji grupė žmonių mums, atrankos konsultantams, yra geriau žinoma kaip Y ir jau ateinanti Z karta – norinti visko čia ir dabar. Bet ar tikrai karjera, užtarnautas vardas ir pripažinimas atsiranda iškart? Ar keletas mėnesių, kad ir labai sunkaus darbo, atneša rezultatus iškart?

Šaltinis: „Lrt.lt“
Publikacijos data: 2019.11.23
Nuoroda: Lrt.lt

Psichologai teigia – teisingai emocijas atpažįstame tik kas antrą kartą. Be to, vyrai emocijas atpažįsta prasčiau nei moterys, o daugiausiai klaidų daro identifikuodami neigiamas emocijas – liūdesį ar suirzimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šaltinis: „Diena.lt“
Publikacijos data: 2019.11.03
Nuoroda: Diena.lt

Šiuo metu pastebima technologijų invazija į visas gyvenimo sritis tradiciniam verslui kelia nerimą – baiminamasi, kad technologinio proveržio neatliepiantys klasikiniai produktai ar paslaugos tiesiog praras vartotojus. Tačiau esą svarbu ne tik reaguoti į kintančius vartotojų poreikius, tačiau ir nepamesti pamatinės savo verslo krypties, o į technologijas žiūrėti veikiau kaip į galimybes nei iššūkius.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2019.06.05
Nuoroda: Kauno diena

Sulaukę skambučio iš atrankų konsultantų / įmonės vadovų, daugelis ieškančių darbo greičiausiai sunerimsta – kaip tinkamai pasiruošti? Ką sakyti, o ko geriau ne? Kas paskatins pasirinkti būtent mane, o ne likusius kandidatus? Patarimų ir pamokymų galime rasti daug, tačiau ar viskas ką skaitome internete, tiesa? Kaip nepasiklysti informacijos gausoje?

Šaltinis: „Verslo žinios“
Publikacijos data: 2019.05.26
Nuoroda: Verslo žinios

Vasarą ar jai dar tik artėjant ne vienas vadovas sulaukia darbuotojo, nešino prašymu atleisti iš darbo. Kai kurie sako norintys išeiti dabar pat, nes sulaukė skambučio, kad turi kuo greičiau pradėti darbą svetur.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2019.04.05
Nuoroda: Kauno diena

Siekiant efektyvinti darbo paiešką bei planuojant karjerą, labai svarbu išsiaiškinti, kokios yra stipriosios jauno žmogaus savybės, asmenybės tipas ir gebėjimai, kurie ir padės pasiekti maksimalių rezultatų ateityje.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2019.01.21
Nuoroda: Kauno diena

Grei­čiau­siai dau­ge­lis, bai­gian­tis me­tams, pa­gal­vo­jo­te – gal­būt nau­jais ver­tė­tų iš­ban­dy­ti kaž­ką nau­jo sa­vo dar­bi­nė­je kar­je­ro­je? Kaž­ką to­kio, apie ką il­gai sva­jo­jo­te, ta­čiau ne­drį­so­te? Pa­ta­ri­mų ir pa­drą­si­ni­mų apstu, ta­čiau ar vis­ką ge­rai ap­gal­vo­jo­te?

Šaltinis: „Verslo žinios“
Publikacijos data: 2018.09.10
Nuoroda: Verslo žinios

Šiemet sparčiausiai augusių bendrovių sąrašą tikrino dar daugiau institucijų. Patikros rėčio neįveikė kas antra bendrovė.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2018.06.21
Nuoroda: Kauno diena

Asmenybės vertinimo konsultacija – pirmas žingsnis norint įsivertinti savo asmenybės stipriąsias puses, teisingai pasirinkti studijų kryptį ir būsimą karjerą.

Šaltinis: „Kauno diena“
Publikacijos data: 2018.05.30
Nuoroda: Kauno diena

Apžvelgiant šių dienų situaciją darbo rinkoje, tampa svarbu suprasti, jog naujos darbo bei karjeros galimybės mus priverčia tobulėti visapusiškai.

Šaltinis: „Delfi. Verslas“
Publikacijos data: 2018.04.23
Nuoroda: Delfi

Dažniausi patarimai ieškančiam darbo - žinoti, ko iš tikrųjų norite ir ką Jūs geriausiai sugebate, skirti laiko darbo paieškoms, būti aktyviems, tinkamai pasiruošti pokalbiams. Patarimų apstu internete, bet ar to pakanka?