Kaip paruošti tinkamai pirmąjį CV?

Autorė:
Neda Verikaitė
2022-07-01

       Norint įsitraukti į darbo rinką reikia pasiruošti svarbų dokumentą – savo CV, kurio tikslas pritraukti, sudominti būsimąjį darbdavį ir įrodyti, kad esate galimas kandidatas pasirinktai pozicijai. Tinkamai paruoštas CV gali būti raktas į sėkmingos karjeros kelio pradžią, tad pateikiame rekomendacijas, kurios padės sukurti kokybišką pirmąjį CV.

Pradėkite nuo svarbiausių faktų aprašymo

          Pirmiausiai, ruošdami savo gyvenimo aprašymą, pasirinkite tinkamą formą. Neapsiribokite vien tik Word formatu, pasirinkite programėles, kuriose būtų galima susikurti kūrybiškus maketus. CV stilių rekomenduojama rinktis pagal poziciją, į kurią norite kandidatuoti. Pavyzdžiui, jei norite pradėti grafikos dizainerio karjerą, atskleiskite savo turimus įgūdžius jau kurdami CV. Šių dienų darbo rinka reikalauja išskirtinumo ir tvarkingumo, todėl net ir smulkiausi aspektai yra pastebimi – apgalvokite kiekvieną detalę ar sakinį. Be išimties, visuose CV reikėtų laikytis taisyklingos rašybos, vengti gramatinių klaidų, netinkamų frazių, nes tai gali rodyti jūsų neišsilavinimą ir sukelti neigiamą įspūdį. Nepamirškite nurodyti teisingai kontaktinių duomenų ir nenaudoti neprofesionaliai atrodančio mažybinio elektroninio pašto adreso. Galiausiai, prieš siunčiant CV failą, nepamirškite jo tinkamai pavadinti - savo vardu ir pavarde, svarbiausia – ne raidžių ar simbolių kratiniu.

Įvardinkite savo didžiausius privalumus

          Rašant pirmąjį CV gali kilti susirūpinimas, kad dėl patirties stokos bus sunku pilnai save atskleisti ir sudominti darbdavį. Aprašydami savo išsilavinimą, paminėti galite ir dabartinę mokymosi kryptį (jei tęsiate studijas ar nesate jų baigęs). Būtinai paminėkite turimą darbinę patirtį, net ir menkiausią - tai gali būti sezoninis darbas ar kita veikla. Patirties pristatymas yra svarbių įgūdžių turėjimo įrodymas, kad turėjote darbinius santykius, atsakomybes. Prie turimos patirties aprašykite ką nurodytose pareigose teko atlikti, ką išmokote. Svarbiausia – neišsiplėskite ir nepateikite nepasitenkinimo buvusia darboviete. Taip pat paminėkite kokius įgūdžius esate įgijęs, su kokiomis programomis gebate dirbti, kokiu lygmeniu kalbate / rašote užsienio kalbomis. Apgalvokite ir apie galimybę pateikti tvarkingą, profesinę nuotrauką – tai nėra būtina, bet ji padeda geriau įsiminti jūsų CV.

Kurkite pridėtinę vertę savo CV

          Neturint ilgalaikės patirties darbo rinkoje, galite pateikti tokią informaciją, kuri suteiktų papildomos vertės jūsų profesinei istorijai. Paminėkite kokiose olimpiadose, konkursuose esate dalyvavęs. Aprašykite ir mokymus, seminarus, kuriuos išklausėte ar organizacijas, kurioms priklausėte. Jei papildomų mokymų neturite išklausęs ir jūsų CV atrodo tuščias, galite tai pakeisti – šiuolaikinė rinka siūlo seminarus įvairiomis temomis. Mokymai padės susidaryti įspūdį apie tam tikrą sritį ir darbo rinkos situaciją, o ir CV bus papildytas esminiais faktais, įrodančiais jūsų turimą motyvaciją ir nusiteikimą mokytis.

Venkite nereikalingos informacijos

          Darbdavys žiūrėdamas jūsų CV įspūdį susidaro vos per kelias minutes, tad svarbiausia neperkrauti CV nereikalinga informacija. Nerašykite savo lyties, šeimyninės padėties, tikslaus adreso ir nenaudokite nuotraukos iš laisvalaikio ar šventinio pobūvio. Taip pat aprašydami savo turimą patirtį neišsiplėskite, nes informacijos perteklius gali trukdyti bendram CV įspūdžiui, o duomenys, nesudarantys reikšmės kandidatuojančiai pozicijai, gali užgožti svarbiausius aspektus.

          Prisiminkite, kad savo CV turite orientuoti į poziciją, į kurią kandidatuojate. Įsivertinkite reikalavimus, įgūdžius, kalbas ir kitus aspektus reikalingus jūsų kandidatuojamai sričiai ir pagal tai koreguokite savo CV. Taip pat pasidomėkite apie įmonę, į kurią siunčiate savo gyvenimo aprašymą - tai bus puikus pasiruošimas pirmajam pokalbiui, rodantis jūsų kompetencijas ir supratimą. Nepamirškite įvertinti ir pirmojo skambučio gauto iš darbdavio, stebėkite kokių papildomų klausimų ar pastabų jums užduoda ir pagal tai tobulinkite savo CV.

Kviečiame sekti mūsų darbo skelbimus ir dalyvauti atrankose: https://www.personalogrupe.lt/lt/darbo_pasiulymai