Kaip susirasti pirmąjį darbą?

Autorė:
Neda Verikaitė
2022-05-17

         Šiandieninėje darbo rinkoje, neturint sukauptos patirties, susirasti pirmąjį darbą tampa vis didesniu iššūkiu. Darbdaviai ypatingai vertina sukauptą patirtį, bet kyla dvejonių, kaip įgyti tikslinės patirties kandidatuojant ir įsitraukiant į darbo rinką pirmąjį kartą. Pradedant karjeros kelią vertėtų nepamiršti visumos, kuri sukurtų bendrą potencialaus darbuotojo įvaizdį, pradedant nuo jau turimų įgūdžių, laimėjimų, pasiekimų, savęs pateikimo socialiniuose tinkluose bei kitų, atrodančių nereikšmingų, bet svarbių aspektų. Pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kurie padėtų tinkamai pateikti save ir palengvintų pirmojo darbo paieškas.

Pradėkite nuo tinkamai ir profesionaliai paruošto CV

          Neturint darbinės patirties, vertėtų nepamiršti įgūdžių, laimėjimų gautų dar mokykloje: olimpiados, konkursai, apdovanojimai ir kiti pasiekimai, kurie parodytų tam tikrus specifinius gebėjimus bei atskleistų jūsų domėjimosi kryptis. Kiekvieną pasiekimą aprašykite plačiau: už ką buvo skirtas laimėjimas, kodėl dalyvavote pasirinktame konkurse bei ką tai davė jūsų asmenybės augimui. Trečia, apmąstykite savo gautą patirtį, galbūt jau esate dirbęs smulkius darbus vasaros atostogų metu. Svarbu aprašyti net ir menkiausią sukauptą patirtį, bet ir bandyti sieti ryšius jau įgautos patirties su pozicija, į kurią norite kandidatuoti. Apmąstykite, kokią patirtį galėjo suteikti sezoniniai ar kiti darbai, pavyzdžiui, konsultacija telefonu, susitikimo organizavimas - administracinė patirtis, socialinių tinklų kūrimas giminaičio verslui – komunikacinė, marketingo patirtis ir kita. Nepamirškite mąstyti kūrybiškiau ir plačiau, nes unikalumas yra viena iš paslapčių, norint sudominti darbdavį.

Įvertinkite galimybę įgyti neapmokamos patirties

          Prieš kandidatuojant į pirmąją darbinę poziciją, vertėtų pagalvoti apie savanorystę, praktiką ar kita neapmokamą veiklą, kuri jums suteiktų papildomų įgūdžių bei leistų pamatyti verslo ar darbo rinkos užkulisius. Ieškant kur norėtumėte savanoriauti, rinkitės tokią sritį, kurioje norėtumėte save matyti ateityje. Tokiu būdu galėsite susiformuoti požiūrį į darbą, įmonės ar jos veiklos supratimą bei aiškiau pažinsite pasirinktą sritį. Taip pat sudalyvaukite seminaruose, kurių spektras šiandienėje rinkoje labai įvairus.  

Įvertinkite savo įvaizdį socialiniuose tinkluose

          Ne paslaptis, kad socialiniai tinklai yra asmenybės atspindys, todėl darbdaviai visada įvertina paskyras tiek „Linkedin“, „Facebook“ ar „Instagram“ platformose. Jei norite sudaryti tinkamą įspūdį darbdaviui, „Linkedin“ platforma turėtų būti atspindinti jūsų domėjimosi kryptį: aktyvus profilis su komentarais, pastabomis bei straipsniais susijusiais su profesine veikla. Kiti socialiniai tinklai gali parodyti asmenybės vertybes, pomėgius, politines pažiūras, draugų ratą, tad reikėtų iš anksto apgalvoti, kaip šioje erdvėje reprezentuojate save.

Išnaudokite pirmuosius pokalbius tobulėjimui

          Yra tikimybė, kad dalyvaujant pirmajame pokalbyje, nepristatysite savęs taip, kaip norėtųsi dėl patirties stokos. Todėl pokalbiu metu nepamirškite, kad neverbalinis elgesys taip pat svarbus aspektas, parodantis jūsų asmenybę iš vidaus. Dėl šios priežasties, turėdami nuotolinį ar gyvą interviu, elkitės pasitikinčiai savimi, palaikykite akių kontaktą, pasirinkite tvarkingą aprangą, šypsokitės, valdykite kūno kalbą, nevėluokite. Pokalbio pabaigoje paprašykite trumpo grįžtamojo ryšio apie stipriausias / silpniausias vietas, su tikslu tobulėti kituose interviu.

          Prisiminkite, kad norint susirasti pirmąjį darbą yra svarbi potencialaus darbuotojo visuma. Kiekviena patirtis, naujas darbas turi didelį indėlį karjeros augimui, todėl svarbu pirmajam darbui teikti realius lūkesčius, o pokalbio metu rodyti motyvaciją, lankstumą ir norą tobulėti. Nepamirškite, kad darbo paieška reikalauja ne tik kokybiško pasiruošimo, bet ir atkaklumo, kantrybės.

Kviečiame sekti mūsų darbo pasiūlymus ir dalyvauti atrankose: https://www.personalogrupe.lt/lt/darbo_pasiulymai