Seminaras - Organizacijų kibernetinė sauga ir nusikaltimų prevencija: kaip užtikrinti duomenų saugumą ir imtis tinkamų veiksmų

Vieta:
Nuotolinis
Data:
Bus patikslinta 2025 m.

Lektorius – mokymo konsultantas:

Marius Pareščius – Lietuvos IT ir kibernetinio saugumo ekspertas, visuomenininkas,Tarptautinio saugumo klasterio (ISC) prezidentas, verslininkas, inovatorius, IT sektoriaus ir saugumo darbo grupių Lietuvoje bei Europoje narys, konsultantas, mentorius. Jis reikšmingai prisidėjo prie įvairių IT ir saugumo projektų, taip pat yra daugelio įmonių ir iniciatyvų, Lietuvos klasterių asociacijos ir Business Hive Vilnius verslo inkubatoriaus, įkūrėjas. Jis dalyvauja tarptautinėse konferencijose ir skaito pranešimus apie IT ir kibernetinį saugumą. Lektorius konsultuoja Lietuvos Parlamentą,  taip pat yra kelių vyriausybinių darbo grupių narys, Lietuvos ministerijų, Prekybos rūmų, Pramonininkų konfederacijos ir daugelio kitų organizacijų  patarėjas IT saugumo klausimais. Paskutiniu metu Marius daug dirba su ekonominiais nusikaltimais Lietuvos skaitmeninėje erdvėje.  Mokymų metu lektorius pasidalins savo paties patirtimi apie naujausias nusikaltimų tendencijas, vagystes bei tyrimus, papasakos apie naujausius pavyzdžius ir būdus kaip apsaugoti savo verslą, organizaciją.

Lektorius TV laidose –

Seminaras - Organizacijų kibernetinė sauga ir nusikaltimų prevencija: kaip užtikrinti duomenų saugumą ir imtis tinkamų veiksmų

Tikslinė grupė – įmonių, organizacijų ir padalinių vadovai (viešo ir privataus sektoriaus), verslo atstovai, savininkai, finansų ir buhalterijos skyrių atsakingieji asmenys.

Data – 2025 m., bus patikslinta, 7 ak. val., pradžia 10:00 val., nuotolinis ZOOM seminaras

Mokymų kaina – 245 EUR ir PVM (grupėms taikomos nuolaidos)

Seminaro tikslas – bus suteiktos praktinės žinios apie kibernetines grėsmes ir jų atpažinimo bei apsaugos būdus, aptariami propagandos ir dezinformacijos pavojai.

Nuolatiniai kibernetiniai įvykiai – kas vyksta ir ką daryti, kad tai nepasikartotų Jūsų organizacijoje?

Kibernetinės saugos rizikas derėtų valdyti taip pat dėmesingai, kaip ir finansines ar reputacijos. Įvykęs kibernetinės saugos incidentas gali padidinti Jūsų veiklos kaštus bei neigiamai paveikti Jūsų ar organizacijos reputaciją. Kiekviena organizacija, kad ir kokia maža, yra kibernetinių nusikaltėlių taikinys. Bendrovės susiduria su sukčiavimu, intelektinės nuosavybės vagystėmis, pramoniniu šnipinėjimu, tinklo pažeidimais, netinkama darbuotojų veikla, kenkėjiškomis programomis, bei kitomis grėsmėmis, išplatinamos tikrovės neatitinkančios naujienos. Mokymai padės sužinoti, kaip saugiau elgtis su duomenimis, pastebėti bandymus įsilaužti į jūsų saugumo sistemas, atpažinti įtartinus dokumentus, taikyti informacinio saugumo praktikas ir apsaugoti save ir savo verslą nuo internetinių nusikaltėlių atakų.

Seminaro programa:

I. Kibernetinio saugumo aktualijos Lietuvoje

Įvadas:

  • Bendroji kibernetinių grėsmių globali ir vietinė apžvalga;
  • Pagrindinės grėsmės, su kuriomis susiduriame Lietuvoje, tokios kaip "ransomware" atakos, DDoS išpuoliai ir valstybinių aktorių atakos prieš politines organizacijas;
  • Kodėl šios grėsmės svarbios tiek įmonėms, tiek organizacijoms, tiek paprastiems vartotojams, tiek politikams?
  • Bus aptartos galimos finansinės, reputacijos ir duomenų praradimo pasekmės.

Virusai ir kenkėjiškos programos:

  • Bus pateikti realūs pavyzdžiai apie Lietuvoje pasitaikančius virusus ir kenkėjiškas programas, tokias kaip "CryptoLocker";
  • Bus parodyta, kaip jie veikia ir kokią žalą gali padaryti, taip pat aptarti apsaugos būdai: antivirusinės programos, reguliarūs atnaujinimai, atsargumas diegiant programinę įrangą.

Klausimai ir diskusija. Bus suteikta galimybė pasidalinti patirtimi apie virusus ar kenkėjiškas programas ir užduoti klausimus.

II. "Phishingas" ir apgaulingi skambučiai ("Vishing"). "Phishing" ir "vishing" atakų apžvalga

  • Bus paaiškinta, kaip vykdomos "phishingo" atakos per elektroninius laiškus ir telefoninius skambučius, pateikti lietuviški pavyzdžiai, kai sukčiai apsimeta bankų, vyriausybės ar įmonių atstovais, siekdami pavogti asmeninius duomenis;
  • Bus aptarta, kaip atpažinti "phishingo" laiškus pagal rašybos klaidas, keistas nuorodas ir įtartiną skubumą.

Klausimai ir diskusija. Bus suteikta galimybė pasidalinti savo patirtimi su "phishingu" ir aptarti praktinius "phishingo" atpažinimo būdus.

III. Finansiniai nusikaltimai ir pinigų išviliojimas. Finansiniai nusikaltimai Lietuvoje

  • Bus aptartos Lietuvoje paplitusios pinigų išviliojimo schemos ir apgaulingos sąskaitos. Bus pateikti atvejai, kai įmonės prarado dideles pinigų sumas dėl apgaulingų sąskaitų;
  • Bus parodyta, kaip apsisaugoti naudojant patikros priemones, dviejų faktorių autentifikaciją ir atsargumo principus atliekant mokėjimus.

Autorizacijos duomenų perėmimas. Bus aptarta, kaip per "phishingą" ir kenkėjiškas programas vagiamas autorizacijos duomenys, ir bus paaiškinta, kodėl dviejų faktorių autentifikacija bei slaptažodžių tvarkyklės yra būtinos apsaugos priemonės.

Klausimai ir diskusija. Bus suteikta galimybė užduoti klausimus apie finansinius nusikaltimus ir pasidalinti patirtimi su pinigų išviliojimo bandymais.

IV. Informacijos viešinimas socialiniuose tinkluose ir propaganda. 
Socialiniai tinklai ir informacijos skelbimo pavojai

  • Bus aptarta, kaip socialiniai tinklai gali būti naudojami kibernetinėms atakoms, kai nesąmoningai atskleidžiama informacija;
  • Bus pateikti realūs pavyzdžiai iš Lietuvos, kaip politikų ir viešų asmenų duomenys buvo naudojami dezinformacijos kampanijoms.

Propaganda ir dezinformacija Lietuvoje. Bus paaiškinta, kas yra propaganda ir kaip ji naudojama destabilizuoti visuomenę. Bus pateikti atvejai, kai Lietuva tapo Rusijos propagandos taikiniu, su pavyzdžiais apie NATO diskreditaciją ir melagingą informaciją apie politinius įvykius Lietuvoje.

Klausimai ir diskusija. Bus diskutuojama apie propagandos atpažinimą ir jos poveikį Lietuvoje.

V. Praktinė dalis: informacijos patikimumo tikrinimas

  • Bus demonstruojama, kaip tikrinti naujienų patikimumą naudojant faktų tikrinimo platformas, tokias kaip Debunk.eu. Bus pateikti pavyzdžiai, kaip atpažinti melagingą informaciją, ir parodyti žingsniai, kaip tikrinti svetaines, nuorodas ir šaltinius.

Baigiamosios pastabos ir bendras klausimų laikas. Bus apibendrinti pagrindiniai mokymų akcentai, suteikta galimybė užduoti bendrus klausimus arba aptarti papildomas temas, kilusias per mokymus.

Papildomos naudos: Gyvo seminaro pabaigoje dalyviai turės galimybę aptarti aktualias situacijas ir gauti trumpas lektoriaus rekomendacijas / komentarus.

Pasiteiravimui prašome kreiptis į Palmirą Sirusienę tel.: 868736287 arba el.paštu: palmira@personalogrupe.lt

Seminaro dalyviams įteikiami sertifikatai.

Būtina išankstinė registracija - vietų skaičius ribotas! Registracija galutinai patvirtinama apmokėjus išankstinę sąskaitą.