Profesionali darbuotojų paieška – verslo sėkmės rodiklis

Autorė:
Neda Verikaitė
2023-03-21

                      Verslas vis dažniau didina resursus, atliekant darbuotojų paiešką, ne tik dėl noro išlaikyti ar plėsti savo pajėgumus, bet ir dėl spartaus specialistų trūkumo. Atitinkami specialistai, turintys tam tikrų kompetencijų, charakterio savybių yra ypatingai vertinami šiandieninėje rinkoje, kaip galintys kurti vertę verslui. Profesionalų ar atitinkamų sugebėjimų turinčių darbuotojų paieška yra pasitelkiama, su tikslu pritraukti žmones, galinčius išlaikyti verslo kokybiškumą ar stabilumą. Tendencijos ir praktika rodo, kad išskirtinių kompetencijų turintys darbuotojai, gali atnešti verslui ne tik augimą, bet ir kitas vertinamas naudas: komandos plėtrą, pardavimų ar reputacijos augimą bei daugelį kitų. Kyla klausimas, kaip ir kodėl svarbu tinkama darbuotojų paieška ir ką tai duoda verslui?

Darbuotojų paieška – procesas, kuriam yra reikalingi savo srities profesionalai          

                      Profesionali darbuotojų atranka yra procesas, reikalaujantis žmogiškųjų išteklių specialistų patirties, suvokimo, ko reikia atitinkamam verslui, kokia yra darbo rinka atitinkamu periodu ir gebėjimo suprasti ar kandidatas yra tinkamas pretendentas tam tikrai pozicijai. Atrankų specialistai dažnai yra gerai įvaldę organizacijos ar verslo veiklas, tikslus ar kitus aspektus, padedančius orientuotis, kokie specialistai yra labiausiai tinkami. Darbuotojų paieška yra geriausiai vykdoma, kuomet yra investuojama į žmogiškųjų išteklių darbuotojų kompetencijas, augimą. Jei verslas neturi išteklių ar kompetencijų pats pasitelkti darbuotojų paieška, tikslingiausia yra kreiptis į atrankas vykdančias kompanijas, galinčias pasiūlyti tokią paslaugą.

Darbuotojų paieška – tai gali būti profesionalus įrankis, kuriam yra reikalingos verslo sąlygos

                      Net ir įgudusiam atrankų specialistui darbuotojų paieška gali sukelti iššūkių, jei verslas nesugebės pasiūlyti atitinkamų sąlygų. Subėgėjimui pritraukti ir išlaikyti darbuotoją, svarbus yra ne tik siūlomo darbo pobūdis, bet ir pačios darbo vietos vertybės, papildomos naudos, augimo perspektyvos, vidinė organizacijos kultūra, reputacija ir kiti aspektai. Verslai, konkuruojantys dėl specialistų pritraukimo, nuolat gerina sąlygas savo esamiems ar būsimiems darbuotojams. Todėl verslas, turintis prastą reputaciją ar nuolat keičiantis darbuotojus, vis dažniau susiduria su iššūkiu pasitelkti sėkminga darbuotojų paieška.

Profesionaliai atlikta darbuotojų paieška gali užtikrinti verslo augimą
                      Keičiantis darbuotojų požiūriui į darbo vietas, darbuotojų paieška tampa vis sudėtingesniu procesu. Dėl gausios darbo vietų pasiūlos, galimybių augti skirtingose srityse ir nuolatos keisti savo darbo vietą, darbuotojų paieška sukelia vis daugiau sunkumų patiems darbdaviams. Lojalūs darbuotojai – tai specialistai, ne tik kuriantys tradicijas, puoselėjantys vertybes, bet ir gebantys sukaupti svarios patirties bei perduoti ją kitiems. Todėl pasitelkiant atrankų kompanijas, darbuotojų paieška – profesionalų rankose tampa įrankiu, kuris ir sukuria sąlygas atpažinti ir pritraukti savo srities specialistus, norinčius augti ir tapti lojaliais.

                      Kad darbuotojų paieška būtų sėkminga, yra reikalingi savo srities specialistai, turintys sukaupę patirties ir gebantys atpažinti savo srities profesionalus. Taip pat atrankų kompanijos, pasitelkiančios darbuotojų paieška, pritaiko ir metodus, padedančius įvertinti tikruosius kandidato gebėjimus. Darbuotojų paieška bus taip pat sėkminga, jei pats verslas sugebės pasiūlyti konkurencingas sąlygas būsimam darbuotojui. Galima teigti, kad darbuotojų paieška – tai procesas, kuriam įvykdyti reikalinga bendra visuma: specialistų kompetencijos ir darbo aplinka.

Detalesnė informacija apie darbuotojų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska