Darbuotojų paieška: naujoji karta ir inovatyvesni metodai

Autorė:
Neda Verikaitė
2023-07-25

                          Paviršutiniška ar pasenusi darbuotojų paieškos strategija gali būti kliūtis pritraukiant ir įdarbinant naująją kartą talentingų darbuotojų. Pasitelkiant naujus ir inovatyvesnius metodus, darbuotojų paieška gali tapti sėkmingesnė, dėl didesnių galimybių atkreipti naujosios kartos dėmesį. Kintančioje darbo rinkoje, kurioje vis daugiau dėmesio skiriama darbuotojų patirties ir vertybių atitikimui, įmonės turi keisti savo požiūrį ir pritaikyti naujas strategijas bei metodus darbuotojų paieškai.

Patrauklaus darbdavio pozicionavimas

                          Viena iš esminių naujosios kartos darbuotojų paieškos strategijų yra aktyvus įkvepiančio darbdavio pozicionavimas. Įmonės turi akcentuoti savo stipriąsias puses ir unikalias vertybes, kurios gali patraukti naująją kartą. Tai padaryti būtų galima sukuriant stiprų darbdavio įvaizdį, kuriame būtų pabrėžiama: inovatyvi aplinka, darbuotojų ugdymo programos, lankstumo ar darbuotojų gerovės rūpinimosi priemonių svarba. Aktyvus ir autentiškas įmonės įvaizdžio kūrimas socialiniuose tinkluose, kuriuose vyrauja naujoji karta, taip pat gali padėti pritraukti sėkmingų darbuotojų.

Naujų kanalų pasitelkimas

                          Kitas svarbus aspektas naujosios kartos darbuotojų paieškoje yra naudojimas įvairių kanalų ir naujoviškų metodų. Tradiciniai darbuotojų paieškos būdai, tokie kaip darbo skelbimų talpinimas portaluose ar kituose įprastuose svetainėse kartais gali nepritraukti naujosios kartos dėmesio. Daugeliui žinoma, kad šiuo metu yra populiarūs darbo skelbimų portalai ir profesiniai tinklai, tokie kaip „LinkedIn“ naudojimas. Tačiau, norint pritraukti naująją kartą, būtina ieškoti ir alternatyvių būdų, pavyzdžiui, bendradarbiaujant su universitetais, vykdant praktikos programas arba dalyvaujant universitetų karjeros dienose. Taip pat svarbu naudoti ir integruoti modernias technologijas, tokias kaip: dirbtinis intelektas, kad palengvintų darbuotojų paieškos procesą ir suteiktų įmonėms konkurencinį pranašumą.

 Vertybinė įmonių kultūra

                          Be to, svarbu atkreipti dėmesį į darbuotojų poreikius ir lūkesčius. Naujoji karta vertina ne tik darbo užmokestį, bet ir darbo vietos kultūrą, lankstumą, karjeros galimybes ir darbdavio vertybes. Įmonės turėtų tinkamai pritaikyti savo darbo aplinką, vadovavimo stilių ir darbo laiko tvarką, kad atitiktų darbuotojų keliamus lūkesčius. Taip pat būtina teikti galimybes tobulėti ir augti darbuotojams, palaikyti jų asmeninę ir profesinę plėtrą. Darbuotojų paieška gali tapti rezultatus nešančiu procesu, jei darbuotojams bus siūlomos ir papildomos naudos: įmonės renginiai, draudimo paketai, papildomi laisvadieniai ir kita.

Inovatyvumas

                          Norint pritraukti naująją kartą, vertėtų ne tik rengti įdomius ir interaktyvius darbo pasiūlymus, kuriuose pateikiami ne tik reikalavimai, bet ir tai, ką galima pasiūlyti naujam darbuotojui. Taip pat svarbus ir aktyvus socialinių tinklų naudojimas. Naujoji karta dažnai yra labai aktyvi socialiniuose tinkluose, todėl vertėtų įsitraukti į socialinius tinklus ir reguliariai bendrauti su potencialiais kandidatais, dalintis įmonės naujienomis ar įdomiais įrašais apie darbo aplinką bei naujas galimybes. Vertėtų ir investuoti į darbuotojų ugdymą: tobulinti darbuotojų įgūdžius, nuolat mokytis ar kurti įmonės tradicijas. Formos viršus

                          Naujosios kartos darbuotojų paieška reikalauja nuolat atnaujinti ir tobulinti jau esamas strategijas. Inovatyvios darbuotojų paieškos strategijos gali sėkmingai padėti įmonėms pritraukti talentingą naująją kartą, užtikrindamos organizacijos augimą ir tvarumą ateityje. Įmonės, kurios prisitaiko prie naujų darbuotojų paieškos iššūkių ir įgyvendina inovatyvias strategijas, gali pasiekti sėkmingesnių rezultatų ir sustiprinti savo konkurencinę poziciją darbo rinkoje. Prisitaikydami prie naujos kartos poreikių ir lūkesčių, įmonės gali pritraukti talentingą darbo jėgą, turinčią naujoviškų idėjų ir potencialo pasiekti bendrą sėkmę.

Detalesnė informacija apie darbuotojų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska