Darbuotojų paieška ir dirbtinio intelekto galimybės

Autorė:
Autorė - konsultantė Neda Šiaučiūnė
2023-11-06

                      Darbuotojų paieška yra svarbus procesas, kurį įmonės vis dažniau integruojasi. Darbuotojų paieška ir atranka gali būti daug laiko ir kitų išteklių reikalaujantis uždavinys. Tačiau šiandien įmonės turi prieigą prie pažangių technologijų, kurios gali pagerinti darbuotojų paieškos procesą. Vienas iš tokių įrankių yra dirbtinis intelektas (DI), kuris suteikia įmonėms daugiau galimybių optimizuoti darbuotojų paiešką. DI yra kompiuterinė programa arba sistema, kuri gali atlikti užduotis, kurias anksčiau galėjo atlikti tik žmogus. Tai apima algoritmus, kurie gali apdoroti, analizuoti ir suprasti didžiulius duomenų kiekius. Straipsnyje aptariama, kaip DI gali pasitarnauti darbuotojų paieškos procese.

                          DI ir automatizuota atranka

                      DI gali suteikti įmonėms puikias galimybes automatizuoti darbuotojų atrankos procesą, kuris anksčiau dažnai reikalavo daug žmogiškųjų išteklių ir laiko. Pavyzdžiui, kandidatų gyvenimo aprašymų analizė, kuri gali įvertinti tam tikrą kiekį kandidatų gyvenimo aprašymų greičiau ir atidžiau nei bet kuris žmogus. Jis gali identifikuoti specifinius įgūdžius, patirtį, išsilavinimą ir kvalifikaciją, taip padėdamas sutrumpinti kandidatų sąrašą iki tų, kurie atitinka nustatytus įmonės poreikius.

                      Rekomendacijos, padedančios sisteminti informaciją

                      DI galimybės rekomendacijų srityje yra svarbus komponentas darbuotojų paieškos procese. DI gali analizuoti esamų ir būsimų darbuotojų savybes, įgūdžius, patirtį ir kitas charakteristikas. Remdamasis šiais duomenimis, jis gali pasiūlyti naujus kandidatus, kurie turi panašias savybes ir yra tinkami tam tikram darbui. Tai padeda efektyviai suderinti potencialius darbuotojus su įmonės kultūra ir poreikiais. Be to, DI gali atsižvelgti į anksčiau užfiksuotus tinkamus darbuotojus ir siūlyti kandidatus, kurie turėtų panašų potencialą sėkmingai integruotis. Ši funkcija padeda optimizuoti atrankos procesą ir padidinti tikimybę, kad įmonė ras tinkamiausius darbuotojus.

                      Testų apdorojimo galimybės

                      DI ir darbuotojų paieška yra susijusiu tuo, kad DI gali suteikti reikšmingą pranašumą psichologinių testų taikymui darbuotojų atrankos procese. Pasitelkiant DI, įmonės gali automatizuoti psichologinių ir kitų testų administravimą bei duomenų analizę. Tai reiškia, kad kandidatai gali lengvai ir patogiai pasinaudoti psichologiniais testais per internetą, o DI gali kruopščiai ir greitai apdoroti rezultatus. DI analizuoja šiuos rezultatus, suteikdamas vertingos informacijos apie kandidatų asmeninius bruožus, elgesį, galimybes. Vėliau, pasitelkiant surinkta informacija, galima vesti statistiką, kuri parodytų tam tikrus pasikartojančius elementus ir bendrą suvokimą apie kandidatų gebėjimus ir trūkumus.

                      DI teikiamų galimybių ribos

                      Tačiau svarbu paminėti, kad dirbtinis intelektas ir darbuotojų paieška, dar vis turi vietos augimui. DI turi tam tikrų ribojimų, tokių kaip: ribotas emocinis supratimas, psichologiniai aspektai ar kūrybiškumas. DI dar negali visiškai pakeisti žmogaus sprendimų priėmimo proceso. Žmogus gali priimti optimaliausią sprendimą dėl kandidato tinkamumo iki galo, jį vertinant gyvos komunikacijos metu. Geriausias būdas yra derinti dirbtinio intelekto galimybes su žmonių atrankos specialistų kompetencijomis.

                      DI gali būti neįkainojama priemonė įmonėms, siekiančioms optimizuoti darbuotojų paieškos procesą. Jis, kartu veikdamas su personalo specialisto kompetencijomis, ne tik supaprastina paieškos etapus, bet ir gali lemti įmonių konkurencinį pranašumą ir ilgalaikę sėkmę rinkoje. DI ne tik padeda sutrumpinti atrankos procesą ir surasti tinkamus kandidatus greičiau, bet taip pat užtikrina objektyvumą, didžiules duomenų analizės galimybes ir rekomendacijas. Galiausiai, ši technologija efektyviai prisideda prie kvalifikuotų, tinkamiausių darbuotojų pasirinkimo ir prisitaikymo prie sparčių pokyčių.

Detalesnė informacija apie darbuotojų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska